Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najważniejsze jest współdziałanie

Data publikacji 13.10.2021

Policjanci współpracują i realizują różne zadania z innymi funkcjonariuszami publicznymi. Zarówno jednych, jak i drugich obligują przepisy, ale warto pamiętać o empatii i nieść pomoc, nawet w sposób nietypowy. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu wpłynęły podziękowania dla policjantów za realizację wspólnych działań z kuratorami sądowymi.

Miło, gdy ktoś kogoś pozytywnie ocenia, dziękuje za profesjonalizm, współpracę i wyjątkowe sytuacje. Tym razem do Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karola Konopackiego wpłynęło pismo od kuratorów sądowych.

Ci ostatni realizują zadania o charakterze wychowawczo-resocjalizacyjnym, diagnostycznym, profilaktycznym i kontrolnym, związane z wykonywaniem orzeczeń sądu. Na co dzień pracują głównie w terenie i tam, gdzie mieszkają ich podopieczni. Praca z nimi, z ich rodzinami, dziećmi wymaga często indywidualnego podejścia i szybkiego działania, by doradzić, pomóc, reagować.

Właśnie za wyjątkowy profesjonalizm, sposób współpracy na rzecz pomocy dzieciom w rodzinach, gdzie trzeba było pilnie interweniować, kuratorzy podziękowali czterem policjantom. To dwaj inowrocławscy dzielnicowi: st. asp. Mariusz Grąźlewski i asp. Mateusz Kowalcze oraz policjanci z komisariatu w Janikowie: st. sierż. Jakub Giza i sierż. Mateusz Bicki.

Wymienieni w piśmie funkcjonariusze nie tylko otrzymali podziękowania, ale też podkreślono ich empatię, oddanie służbie oraz poświęcenie czasu dla sprawy po godzinach służby. Na potwierdzenie tych słów niech będzie przykład pomocy 9-dniowemu maleństwu potrzebującemu pilnie żywności i artykułów medycznych, które zakupili i dostarczyli, jak można sę domyślić, policjanci.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony