Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom nie straciła oszczędności życia

Data publikacji 18.10.2021

Kilkadziesiąt tysięcy złotych chciała przekazać fałszywym policjantom 79-letnia mieszkanka Leżajska. Na szczęście do seniorki przed oszustami, dotarli łańcuccy policjanci.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Do 79-letniej mieszkanki Leżajska zatelefonowała kobieta informująca, że jest policjantką. Fałszywa funkcjonariuszka poinformowała seniorkę o rzekomym wypadku, w którym ranna miała zostać jej córka. Jednocześnie oszustka poleciła 79-latce przygotowanie pieniędzy na konieczną pomoc medyczną dla poszkodowanej krewnej. Po gotówkę miał się zgłosić inny funkcjonariusz. Chcąc pomóc córce, seniorka zebrała wszystkie swoje oszczędności i oczekiwała na przyjście policjanta.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego łańcuckiej komendy, pracujący nad wykryciem przestępców, zajmujących się oszustwami, uzyskali informację, że do tego typu oszustwa mogło dojść w Leżajsku. Prawdziwi policjanci niezwłocznie udali się do mieszkania seniorki. 79-latka w kopertach miała już przygotowane kilkadziesiąt tysięcy złotych, które chciał przekazać na pomoc córce. 

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy seniorka nie przekazała oszustom pieniędzy. Jednak metoda wyłudzeń "na wnuczka” czy „na policjanta” ciągle stosowana jest przez oszustów wobec osób starszych. Warto przy okazji spotkań z seniorami poruszyć ten temat i ostrzec najbliższych, jak mogą uchronić się przed oszustami.

Pamiętajmy również, że każda telefoniczna próba podjęcia pieniędzy pod pozorem działań policji, bądź innych służb, oznacza oszustwo. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc pod numer 112.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony