Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt tymczasowy za zabójstwo żony

Data publikacji 18.10.2021

Nawet dożywocie grozi 39-latkowi, który dokonał zabójstwa swojej żony. Kobieta została przez niego zaatakowana podczas powrotu do domu samochodem. Niestety obrażenia jakie odniosła, okazały się śmiertelne. Policjanci zatrzymali sprawcę kilkanaście kilometrów dalej. 39-latek usłyszał już zarzut zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

W piątek, 15.10.2021 r., przed 23.00, dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o samochodzie stojącym w jednej z miejscowości w gminie Trzebieszów, w którym miała znajdować się zakrwawiona kobieta. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zastali załogę personelu medycznego. Jak się okazało,  życia znajdującej się w pojeździe 32-letniej kobiety nie udało się uratować.

Wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia zajęli się łukowscy kryminalni. Policjanci pod nadzorem prokuratorem zabezpieczyli ślady.  Ze wstępnych czynności wynikało, że do zgonu 32-latki przyczyniła się inna osoba.

W ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, łukowscy kryminalni zatrzymali 39-latka, męża kobiety, którego podejrzewali o to zabójstwo. Zatrzymali go w jednym z domów na terenie sąsiedniego powiatu.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Dzisiaj łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i 39-latek trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

39-latkowi grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony