Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń, granaty i nielegalna amunicja

Data publikacji 20.05.2008

5 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego w regionie łódzkim. Gangsterzy są podejrzani między innymi o dystrybucję dużych ilości narkotyków, nielegalne posiadanie broni i amunicji, a także kradzieże aut i tzw. paserstwo samochodowe. Policjanci w ich mieszkaniach zabezpieczyli narkotyki, broń, amunicję.

Działania Centralnego Biura Śledczego były kolejnym etapem rozbijania grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej na terenie województwa łódzkiego i całej Polski od około dwóch lat. We wcześniejszych fazach śledczy zatrzymali kilkanaście osób. Część z nich została tymczasowo aresztowana.

Teraz policjanci skupili się na zatrzymaniu członków gangu, którzy działali na trenie Strykowa, Zgierza i Pabianic. W ręce policjantów CBŚ wpadł także 51-letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego. Mężczyzna zajmował się paserstwem skradzionych z terenu całego kraju Tirów. Paser został zatrzymany na blokadzie drogowej w okolicy Gniezna – dokąd uciekał samochodem przed policją aż z Inowrocławia. Zamożny "kamienicznik" miał przy sobie 5 telefonów komórkowych i 16 tysięcy złotych "na drobne wydatki".

Pozostali zatrzymani to 20-letni mieszkaniec Zgierza, 27-letni mieszkaniec Strykowa i mieszkańcy Dłutowa w wieku 29 i 32 lata. Gangsterzy zostali zatrzymani w swoich domach, a w ślad za tym śledczy wspierani przez funkcjonariuszy z Urzędu Celnego w Łodzi z psami do wykrywania narkotyków przeszukali ich miejsca zamieszkania. Przeszukano również posesję i pomieszczenia gospodarcze należące do 34-letniego mieszkańca Łazisk, u którego najprawdopodobniej zaopatrywał się w amunicję ostrą jeden z bandytów.

Łącznie stróże prawa zabezpieczyli niewielkie ilości amfetaminy, marihuany, krzaki konopi indyjskich, a także 3 granaty, około 1700 spłonek, kilka tysięcy łusek, kilkaset nabojów ostrych różnego kalibru, ponad 10 kilogramów prochu bezdymnego i czarnego służącego do produkcji amunicji, 2 tłumiki do broni długiej oraz 12 sztuk broni palnej krótkiej i długiej – z czego 6 było nielegalnego pochodzenia. Wśród nielegalnych egzemplarzy znajduje się między innymi tzw. "samoróbka" i wiatrówka przerobiona na broń ostrą.

Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie – przedstawiono im zarzuty udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, nielegalnego posiadania broni i amunicji, paserstwa samochodów i handlu narkotykami. Policjanci szacują, że wprowadzili na rynek około 50 kilogramów amfetaminy, 17 kilogramów marihuany i 170 tysięcy sztuk tabletek ecstasy.

4 mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec jednej zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Za popełnienie przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Wczoraj w prokuraturze przesłuchiwany był 34-letni mieszkaniec Łazisk – pasjonat strzelectwa i militariów usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji, a następnie został objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju.

Nagranie audio Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Pobierz plik Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP (format mp3 - rozmiar 2.23 MB)

Film Broń, granaty i nielegalna amunicja


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Broń, granaty i nielegalna amunicja (format flv - rozmiar 1.8 MB)

Powrót na górę strony