Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana dziupla. Paser w rękach policjantów

Data publikacji 18.10.2021

Jeleniogórscy policjanci wraz z funkcjonariuszami niemieckiej grupy Nysa zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o przestępstwo paserstwa. W należącym do niego warsztacie policjanci zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z kradzieży różnych pojazdów na terenie Unii Europejskiej. Ponadto odzyskali motocykl skradziony w Niemczech. Wstępnie wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na 130.000 zł. Teraz mężczyźnie za przestępstwo paserstwa grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z policjantami niemieckiej grupy Nysa zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o przestępstwo paserstwa.

Funkcjonariusze w warsztacie należącym do mężczyzny ujawnili części pochodzące od samochodów różnych marek skradzionych na terenie Niemiec i innych krajów Unii Europejskiej. Zabezpieczono między innymi części do samochodu marki Kia, który został skradziony w kwietniu br. w Niemczech oraz odzyskano motocykl skradziony w kwietniu 2013 r. również na terenie Niemiec. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi około 130 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 38-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony