Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Syn w obronie matki

Data publikacji 20.05.2008

Tym razem to syn wezwał Policję z prośbą, by mundurowi pomogli jego matce. Sam niedawno wyprowadził się z domu, bo nie mógł już znieść poczynań ojca. Teraz starał się ochronić matkę. Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego Ireneusza Z., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad małżonką, a tym razem dodatkowo groził jej śmiercią.

Około godziny 14:00, gdy do komendy przy ul. Grenadierów wbiegł młody mężczyzna i poprosił o skierowanie policyjnego patrolu do domu jego rodziców. Z jego relacji wynikało, że ojciec wszczął kolejną awanturę i znęca się nad matką. Powiedział też, że czas już przerwać ten trwający od lat proceder. Sam niedawno wyprowadził się z domu, bo nie mógł już znieść poczynań ojca, jego ciągłych wybuchów i wiecznego strachu. Teraz postanowił pomóc matce i obiecał, że oboje złożą zawiadomienie o popełnianych przez ojca przestępstwach.

Policjanci od razu udali się pod wskazany adres. Na miejscu czekała kobieta z synem. Wyjaśniła, że mąż bardzo często wpada w szał, wówczas bije ją i poniża. Teraz dodatkowo grozi jej, że wreszcie ją zabije. Kobieta w obawie o swoje życie zdecydowała się o wszystkim powiedzieć funkcjonariuszom. Mężczyzna w towarzystwie policjantów zachowywał się bardzo spokojnie i udawał, że nie ma pojęcia, czego funkcjonariusze od niego chcą.

Został zatrzymany. Policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej przeanalizowali zebrany materiał dowodowy i przedstawili zatrzymanemu 51- letniemu Ireneuszowi Z zarzuty. Teraz przyjdzie mu odpowiedzieć za nie przed sądem.
Powrót na górę strony