Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywi policjanci zatrzymani

Data publikacji 19.10.2021

Udając policjantów, próbowali wyłudzić pieniądze od kierowcy w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem za popełnione wykroczenia. Nie przypuszczali, że wpadną w ręce prawdziwych funkcjonariuszy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a prokurator wobec nich zastosował dozór policyjny.

W piątkowy wieczór (15.10.2021) dyżurny komendy w Sierpcu otrzymał telefon od kierowcy, że na trasie K10 w rejonie stacji paliw w Mańkowie został zatrzymany przez dwóch mężczyzn poruszających się srebrnym fordem na włączonych niebieskich sygnałach świetlnych. Zgłaszającemu nasunęły się wątpliwości, czy jego rozmówcami są faktycznie stróże prawa, ponieważ w trakcie kontroli próbowali wyłudzić od niego pieniądze w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Z uwagi na brak gotówki, mężczyzna zaproponował, że podjedzie do najbliższego bankomatu.

Tam na oszustów czekali już policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu. Sprawcy na widok radiowozu zaczęli uciekać w kierunku miejscowości Bieżuń. W wyniku podjętego pościgu prawdziwi funkcjonariusze zatrzymali samochód osobowy marki Ford, którym poruszali się fałszywi policjanci.

Ponadto na odcinku drogi, którym uciekali sprawcy, policjanci na poboczu znaleźli porzuconą lampę koloru niebieskiego oraz torebkę strunową z zawartością środka odurzającego, najprawdopodobniej mefedronu.

Mężczyźni w wieku 17, 30 i 36 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty podawania się za funkcjonariuszy publicznych i wykonywania nieuprawnionych czynności służbowych. Prokurator wobec dwóch mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Trzeci z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Za popełniony czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony