Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na zbiórkę krwi dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych

Data publikacji 19.10.2021

W najbliższy czwartek opolscy policjanci kolejny raz zorganizują zbiórkę krwi. Tym razem krew będą mogli oddać wszyscy, którzy przejdą pozytywną weryfikację Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zapraszamy zatem nie tylko policjantów, ale wszystkich którzy chcą przyłączyć się do akcji. Na miejscu będzie można skorzystać z symulatora dachowania, wykonać pamiątkowe odciski linii papilarnych czy przekonać się przy pomocy alkogogli, jaki wpływ na naszą sprawność i równowagę może mieć spożyty alkohol.

Organizowana 21 października 2021 roku przez opolskich policjantów i pracowników cywilnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zbiórka będzie czwartą w tym roku. Tym razem krew zbierać będziemy dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych.

Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie do dyspozycji mieszkańców w godzinach od 11:00 do 13:00 na placu wewnętrznym KWP w Opolu (wejście od strony ulicy Korfantego lub Powolnego).

Trwająca jesień i zbliżająca się zima niestety rok rocznie niosą ze sobą smutne statystyki. Opady deszczu, szybko zapadający zmrok i poranne mgły, to nieodłączne elementy jesiennej aury. Zmienne warunki atmosferyczne w połączeniu z drogową brawurą mogą przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków. Miniony rok z powodu pandemii zamknął nas w domach, spowodował że pracowaliśmy i uczyliśmy się zdalnie, często zapominając o dobrych nawykach i zasadach bezpiecznego zachowania na drodze. Stąd zbiórka krwi połączona z promowaniem korzystania całą dobę z odblasków i porad ekspertów, jak zmniejszyć ryzyko wypadku.

Wśród osób, które opowiedzą o bezpieczeństwie na drodze, będzie kierowca rajdowy Tomasz Kunecki oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP i KWP w Opolu, a także przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

Każdy kto pojawi się tego dnia na zbiórce krwi będzie mógł skorzystać z symulatora dachowania, aby w bezpiecznych warunkach przekonać się, jak zachowuje się ludzkie ciało wraz z samochodem podczas wypadku i jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Do dyspozycji będą również alkogogle, dzięki którym zobaczymy, jaki wpływ na naszą równowagę i percepcję ruchową może mieć spożyty alkohol. Natomiast eksperci z laboratorium kryminalistycznego opowiedzą o pracy technika kryminalistyki na miejscu zdarzenia, zaś każdy kto odda krew będzie mógł wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony