Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pilotaż do szpitala

Data publikacji 19.10.2021

Szczecińscy policjanci z wydziału ruchu drogowego po raz kolejny przekonali się, że policyjna służba pełna jest wyzwań i zaskakujących sytuacji. Wczoraj po zakończonych czynnościach na autostradzie A6 funkcjonariusze przystąpili do pilotażu ciężarnej kobiety do szpitala. Dzięki pomocy policjantów, przyszła mama bardzo szybko dotarła do placówki służby zdrowia, gdzie na świat przyszedł Kordian.

Wczoraj, 18.10.2021 r., Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie asp. szt. Piotr Kordaszewski wraz z  Kierownikiem asp. szt. Tomaszem Jewsiej wracając z likwidacji zdarzenia drogowego na autostradzie A6 zauważyli stojący w zatorze drogowym samochód, w którym kierującą przy włączonych światłach awaryjnych pojazdu używała klaksonu. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania i szybko okazało się, że kierująca jedzie z ciężarną, u której rozpoczęła się akcja porodowa.

Mając na uwadze powagę sytuacji mundurowi bez chwili wahania postanowili pomóc przyszłej mamie. Po krótkiej konsultacji z dyżurnym, policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, bardzo sprawnie przeprowadzili pilotaż, gdzie ciężarna kobieta została przekazana pod opiekę specjalistów.

Funkcjonariusze gratulują rodzicom, a małemu Kordianowi życzą dużo zdrowia.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony