Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bus z 34 nielegalnymi imigrantami zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 19.10.2021

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą dzięki skutecznej współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali busa, w którym przewożonych było 34 nielegalnych imigrantów. Funkcjonariusze zabezpieczą pojazd i prowadzą czynności z osobami, które nim podróżowały. Wszelkie osoby, które mają wiedzę na temat próby przewozu nielegalnych imigrantów proszone są o kontakt z Policją i Strażą Graniczną.

We wtorek (19 października) kostrzyńscy policjanci w wyniku skutecznej współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali busa, w którym przewożeni byli nielegalni imigranci. Mundurowi po zatrzymaniu pojazdu do kontroli sprawdzili przestrzeń bagażową, gdzie ujawnili 34 osoby. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni obywatel Rumunii. Zarówno z nim, jak i z pozostałymi osobami wykonywane są czynności. Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Policjanci, jak i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami. Ta sytuacja pokazuje jak ważne jest uzupełnianie się różnych instytucji.

 

podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • wnętrze busa
  • radiowozy stoją na drodze
  • zatrzymany mężczyzna
  • Osoby siedzące przy barierce energochłonnej - obok nich zaparkowany pojazd i policjanci.
Powrót na górę strony