Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się po zabytki

Data publikacji 20.05.2008

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi podejrzanemu o włamanie do pałacu w Bożkowie. Mężczyzna w lutym br skradł z pałacu zabytki o szczególnym znaczeniu dla kultury narodowej. Ich łączną wartość oszacowano na 130 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionych przedmiotów, m.in. płaskorzeźby, kinkiety, żyrandole a także cztery obrazy.

Policjanci z Nowej Rudy pracując nad sprawą włamania do pałacu w Bożkowie wpadli na trop 19-latka podejrzewanego o to przestępstwo. Zgromadzone w tej sprawie dowody oraz zeznania świadków dały im pewność, że to właśnie on stoi za tym włamaniem i kradzieżą. Mężczyzna został zatrzymany. 19-latek był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak ustalili funkcjonariusze, skradziony łup, którego wartość oszacowano na 130 tys. zł, młody człowiek ukrył w kilku miejscach. Policjanci z komisariatu w Nowej Rudzie i wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu po ich przeszukaniu odzyskali większą część skradzionych w lutym przedmiotów, między innymi: płaskorzeźby, kinkiety, żyrandole, a także cztery obrazy.

Decyzją sądu 19-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony