Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 26.10.2023

Nasza Koleżanka młodszy aspirant Iwona Smolińska zmarła 14 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

Młodszy aspirant Iwona Smolińskamłodszy aspirant Iwona Smolińska
ur. 1978 r. - zm. 2009 r.
Referent Ogniwa II Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji

Służbę w Policji rozpoczęła 25 marca 2003 r. na stanowisku kursanta Zespołu Dyżurnych Sztabu Policji Sekcji Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

W latach 2003–2009 pracowała kolejno na stanowiskach: kursanta Zespołu Dyżurnych Sztabu Policji Sekcji Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, kursanta plutonu prewencji kompanii prewencji Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, aplikanta Sekcji Wykroczeń Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a od 2008 r. referenta Ogniwa II Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

W 2005 r. odbyła szkolenie na kursie zawodowym podstawowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Młodszy aspirant Iwona Smolińska była dobrą i skuteczną policjantką. Sumienna i zdyscyplinowana, rzetelnie wywiązywała się z powierzonych zadań służbowych. Zdecydowana i konsekwentna w działaniach podejmowanych na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego miasta stołecznego Warszawy.

W nocy z 11 na 12 października 2009 r., pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, uczestniczyła w wypadku samochodowym. Po przewiezieniu do szpitala, w wyniku odniesionych obrażeń zmarła 26 października 2009 r.

Pośmiertnie awansowana przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na stopień młodszego aspiranta.

(KGP/kp)

Powrót na górę strony