Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli doprowadzić do wykolejenia pociągu

Data publikacji 20.05.2008

Kamienie na torach, wybite szyby w pociągach i uszkodzone urządzenie sygnalizujące przejazd pociągu. To rezultat niemądrych poczynań czterech nastoletnich chłopców z gminy Susz, którzy z braku innego zajęcia zabawiali się na torach kolejowych. Niewiele brakowało, a mogło dojść do wykolejenia pociągu. Największy z kamieni ułożonych przez nich na torach miał nawet 20 cm średnicy.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Iławy przekazali wczoraj miejscowym policjantom nastoletnich sprawców zniszczeń dokonanych na szkodę PKP. Okazało się, że czterech mieszkańców gminy Susz w wieku 12 - 14 lat, na szlaku kolejowym Iława - Redaki obrzuciło kamieniami pociąg relacji Gdynia - Gliwice wybijając szybę w wagonie. Straty oszacowano na 100 zł. Nieletni chuligani nie poprzestali tylko na tym incydencie. Podczas przejazdu kolejnego pociągu obrzucali kamieniami również jego wagony wybijając kolejną szybę tym razem o wartości 30 zł.

Policjanci i funkcjonariusze SOK ustalili ponadto, że chłopcy uszkodzili urządzenie samoczynnie sygnalizujące przejazd pociągu - straty 900 zł. W trakcie rozmowy z policjantami nastolatkowie przyznali się również do tego, że układali na torach kamienie z nasypów kolejowych, a następnie obserwowali jak przejeżdżają po nich pociągi. Największy z kamieni miał średnicę około 20 cm.

Niemądre zabawy nastolatków mogły doprowadzić do wykolejenia się pociągu. Nieletni sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.
Powrót na górę strony