Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krótkie nogi bankowego oszustwa

Data publikacji 21.10.2021

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich, zatrzymali trzy pracownice jednej z placówek bankowych w powiecie koneckim. Kobiety podejrzane są o podrabianie podpisów klientów na dokumentach bankowych, by osiągać finansowe korzyści. Za popełniony czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 19.10.2021 r., policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali trzy pracownice jednej z placówek bankowych znajdujących się na terenie powiatu koneckiego. Panie podejrzane są o podrabianie dokumentów. Jak wynika z ustaleń, 40, 38 i 35-latka bez zgody swoich klientów, fałszując ich podpisy sporządziły kilkadziesiąt umów polis ubezpieczeniowych.

Śledczy dotarli także do umowy kredytu gotówkowego oraz kilku nieautoryzowanych przelewów. Z ustaleń wynika, że proceder trwał od kilku miesięcy.

W środę nieuczciwe pracownice placówki usłyszały prokuratorskie zarzuty. Zastosowano wobec nich policyjny dozór, poręczenie majątkowe, zakaz kontaktowania się ze sobą oraz pokrzywdzonymi, a także zawieszenie w czynnościach służbowych i zakaz wykonywania zawodu. Za popełniony czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony