Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci odzyskali auta warte prawie 280 tys. zł

Data publikacji 21.10.2021

Wspólne działania jednego z komisariatów policji we Wrocławiu oraz komendy miejskiej doprowadziły do odzyskania dwóch skradzionych samochodów o łącznej wartości blisko 280 tys. zł. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i kobietę. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli ponadto przedmioty pochodzące z innych włamań. Wobec 34-latka sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Przypomnijmy, że za kradzież i paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

Wrocławscy policjanci z pionu dochodzeniowo-śledczego wraz z technikami kryminalistyki niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu i kradzieży dwóch pojazdów marki Volvo pojechali pod wskazany adres. Na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili niezbędne czynności w tym wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady włamania.

Jednocześnie funkcjonariusze operacyjni z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto i komendy miejskiej, na podstawie już poczynionych ustaleń wytypowali sprawców włamania oraz miejsce postoju samochodów.

Policjanci pojechali na jedną z ulic w dzielnicy Krzyki, gdzie odnaleźli oba skradzione auta. Na miejscu po pewnym czasie zjawił się „ nowy właściciel” samochodu, który posiadał do niego kluczyki.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mieszkańca Wrocławia, przy którym oprócz kluczyków do jednego ze skradzionych samochodów, znaleźli woreczek z białą substancją, którą po badaniach, okazała się być metamfetamina. Policjanci wraz z podejrzewanym, poszli do miejsca jego zamieszkania, gdzie zastali 21-letnią kobietę, która również została zatrzymana.

W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty pochodzące z innych włamań oraz odnaleźli kluczyki do drugiego ze skradzionych pojazdów. Oba odnalezione samochody wróciły już do prawowitego właściciela.

Wobec 34-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu, natomiast wobec 21-latki dozór policyjny.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP we Wrocław

  • odzyskane przez policjantów volvo
  • odzyskane 2 samochody marki volvo

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.24 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.42 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony