Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spełnili marzenie Jasia

Data publikacji 21.10.2021

Policjanci z Rybnika oraz Poznania pomogli spełnić marzenie 11-letniego Jasia, który interesuje się tematyką służb mundurowych. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka w specjalnym liście życzył Jasiowi wiele zdrowia i uśmiechu na co dzień, dobrych ludzi wokoło i promieni słońca. Chłopiec otrzymał także sierżanta Pyrka – maskotkę wielkopolskiej Policji, który zawsze dba o bezpieczeństwo najmłodszych. Dzisiaj mundurowi wręczyli chłopcu upominki i gadżety, o których marzył.

Od lewej stoją: umundurowana policjantka, obok niej chłopiec, który pod jedną pachą trzyma prezent, w drugiej ręce papierową torebkę, dalej umundurowany policjant. Za nimi stoi policyjny radiowóz

Jasiek ma 11 lat i mieszka w Rybniku. Autyzm zdiagnozowano u niego w wieku 3 lat. Interesuje się uzbrojeniem, jednostkami specjalnymi i pozostałymi służbami mundurowymi. Kolekcjonuje magnesy lodówkowe z całego świata, naszywki oraz czapki formacji mundurowych. Tym razem, na prośbę jego bliskiego, otrzymał gadżety od mundurowych z Rybnika oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W specjalnym liście Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinspektor Piotr Mąka napisał między innymi:

"Uśmiech każdego dziecka rysuje w naszym województwie sierżant Pyrek - maskotka wielopolskiej Policji, zawsze dbająca o bezpieczeństwo najmłodszych. Pyrek stara się wyposażyć ich w niezbędną wiedzę o zasadach prawa. Sierżant Pyrek podkreśla, jak ważnym jest dbanie o drugiego człowieka, która to postawa w naszych czasach wymaga odwagi! W załączeniu przesyłamy naszego zawsze uśmiechniętego sierżanta Pyrka, od dziś Twojego serdecznego przyjaciela”.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony