Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaliśmy krew dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych

Data publikacji 21.10.2021

Opolscy policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję oddawania krwi. Tym razem przyświecało nam nasze policyjne motto - Pomagamy i Chronimy. Zbieraliśmy ten najcenniejszy dar dla dzieci i młodzieży - ofiar wypadków drogowych. W czwartek, od godz. 11:00 do 13:00, na parkingu komendy przy ul. Korfantego w Opolu stanął krwiobus. Razem z nami byli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu oraz kierowca rajdowy Tomasz Kunecki. Była to również okazja do przekonania się na własnej skórze jak wygląda dachowanie pojazdu na symulatorze oraz zakładając alkogogle sprawdzić jaki wpływ na naszą sprawność i równowagę może mieć spożyty alkohol.

Opolscy policjanci mają już doświadczenie w organizowaniu zbiórki krwi w warunkach epidemii. To już kolejna taka akcja, gdzie przestrzegamy wszystkich zaleceń sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Oddawanie krwi jest bezpieczne. Sytuacja natomiast jest szczególna i ważne jest zaangażowanie jak największej liczby osób. Specjalny krwiobus stanął na parkingu Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy ul. Korfantego 2. Akcja odbyła się w czwartek od godziny 11:00 do 13:00. Łącznie zabrano ponad 5 litrów krwi.

Wszyscy uczestnicy akcji mieli również okazję porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym z kierowcą rajdowym Tomaszem Kuneckim oraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP i KWP w Opolu, a także przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

Każdy kto pojawi się tego dnia na zbiórce krwi mógł skorzystać z symulatora dachowania, aby w bezpiecznych warunkach przekonać się, jak zachowuje się ludzkie ciało wraz z samochodem podczas wypadku i jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Do dyspozycji były również alkogogle, dzięki którym zobaczymy, jaki wpływ na naszą równowagę i percepcję ruchową może mieć spożyty alkohol.

 

Film zbiórka krwi spot

Pobierz plik zbiórka krwi spot (format mp4 - rozmiar 6.53 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony