Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sam zgłosił się na Policję

Data publikacji 20.05.2008

2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, 3 tysiące złotych grzywny i przez najbliższe 8 lat - zakaz kierowania pojazdem dla sprawcy wypadku drogowego w Pustelniku, w którym rannych zostało 5 osób. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. Następnego dnia jednak zgłosił się na Policję. Okazało się, że drogowy pirat kierował autem pomimo nałożonemu na niego sądowemu zakazowi za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

5 osób rannych i trzy zniszczone samochody, to bilans wypadku drogowego, do którego doszło 13 maja w Pustelniku (powiat miński). Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Warszawskiej rozpędzony volkswagen golf uderzył w busa, który wpadł na przeciwny pas ruchu, uderzając w osobowego peugeota. Do szpitala trafiło pięciu pasażerów busa.

Kierowca golfa uciekł z miejsca wypadku. Następnego dnia sam zgłosił się do komendy powiatowej w Mińsku Mazowieckim. Uciekinierem okazał się 30 - letni Marcin K. Mężczyzna został zatrzymany. Postawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Okazało się również, że 30-latek kierował samochodem pomimo zakazu, który nałożył na niego sąd, za jazdę pod wpływem alkoholu. Marcin K poddał się dobrowolnie karze 2 lat pozbawienia wolności, w zawieszeniu na 5 lat. Zapłaci też 3 tysiące złotych grzywny i przez najbliższe 8 lat będzie objęty zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Powrót na górę strony