Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy kryminalni odzyskali elementy skradzionej koparko-ładowarki i kontenera mieszkalnego o wartości 110 tys. zł

Data publikacji 25.10.2021

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji z Jaworze ustalili miejsce przechowywania skradzionych elementów koparko-ładowarki i kontenera mieszkalnego. W sprawie zatrzymano 35-letniego sprawcę, który usłyszał już zarzuty. Odzyskany sprzęt o wartości 110 tysięcy złotych został zwrócony właścicielowi. Podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży części uszkodzonej koparko-ładowarki oraz kontenera mieszkalnego doszło pomiędzy 15 a 20 października br. W chwili zdarzenia znajdowały się one na terenie jednej z firm działających w powiecie jaworskim. Sprawca przy użyciu palnika pociął metalowe elementy koparki i kontenera, które następnie załadował na pojazd typu HDS, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego jaworskiej jednostki, prowadzący intensywne czynności w tej sprawie, szybko ustalili sprawcę tej kradzieży. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Na posesji należącej do mężczyzny funkcjonariusze zastali skradzione części od koparko-ładowarki oraz kontenera. 35-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej komendy, a noc spędził w policyjnej celi. Odzyskany sprzęt warty 110 tysięcy złotych został zabezpieczony, poddany oględzinom, a następnie zwrócony właścicielowi.

Podejrzany przyznał się do ogłoszonych mu zarzutów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Jaworze

  • częsci pociete koparki i poukładane na ziemi
  • częsci pociete koparki i poukładane na ziemi
  • zatrzymani męzczyźni podczas wizji lokalnej

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 34.65 MB)

Pliki do pobrania

  • 33.41 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony