Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Obowiązek każdego kierowcy” – filmowe przypomnienie o przepisach

Data publikacji 25.10.2021

Elbląscy policjanci postanowili przypomnieć o tym, że ustępowanie pierwszeństwa pieszym wchodzącym na przejście dla pieszych, a nie tylko tym już na nim będącym, to od niedawna obowiązek wszystkich kierowców. A to wszystko za sprawą zmienionych w czerwcu przepisów ruchu drogowego. Nowy materiał na ten temat to wynik współpracy TV Truso oraz Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, której efekt można obejrzeć w 50 sekundowym spocie.

W 2020 roku policjanci w Elblągu odnotowali na przejściach dla pieszych 15 wypadków drogowych, a w 2021 roku, który się jeszcze nie zakończył, takich zdarzeń było 6. W tym roku zmieniły się także przepisy dotyczące pieszych i ustępowania im pierwszeństwa przez kierujących. Aby o tym nieustannie przypominać powstał specjalny spot.

Dwie główne role zostały w nim odegrane przez panią Wiesławę Srokę oraz podkom. Wiktora Kaczmarka policjanta ruchu drogowego elbląskiej komendy.

Spot „Obowiązek każdego kierowcy” powstał jako element miejskiego programu Bezpieczny Elbląg. W jego realizację, tak jak i przy poprzednich spotach, zaangażowany był sprawdzony już zespół: połączone siły elbląskiej Policji oraz ekipy Telewizji Truso TV, która jak zwykle dała z siebie wszystko. 

- Przy realizacji zawsze przyświeca nam idea aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, stąd też forma filmowa takiego przedsięwzięcia – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu. – Ma ona być krótka i dawać prosty przekaz. Myślę, że i tym razem się to udało, choć ocena należy do widzów i odbiorców tego materiału.

Film był realizowany przez Truso Tv, które ma na koncie też wcześniejsze spoty realizowane przy współpracy z policjantami: „Oszukaj oszusta”, „Drogowe realia” oraz „Mordercy bez zlecenia”.

W realizację najnowszego spotu zaangażowani byli: Jacek Żukowski, Krzysztof Paluszyński, Paulina Borkowska, Łukasz Nosarzewski.  

Filmu będzie od tego tygodnia emitowany na antenie Truso Tv, a od dziś (25.10.2021) jest dostępny w Internecie, na stronach internetowych KMP w Elblągu oraz KWP w Olsztynie, na kanale YouTube Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i policyjnych profilach na portalach społecznościowych.

Film rozpoczyna widok z lotu ptaka na osiedle złożone z bloków mieszkalnych. Następnie widoczna jest kobieta w pomarańczowym szaliku, która idzie chodnikiem. Staje przy przejściu dla pieszych. Widać jadące samochody. Widok z wnętrza auta przez przednią szybę. Auto zatrzymuje się i przepuszcza kobietę. Kamera pokazuje kierowcę, który mówi „Teraz to obowiązek wszystkich kierowców”. Widok przejścia dla pieszych z lotu ptaka oraz napis „Ustąp pierwszeństwa pieszemu”. Plansza końcowa informująca o zmianie przepisów od 1 czerwca 2021 roku.

Film Spot "Obowiązek każdego kierowcy"

Opis filmu: Film pokazujący pieszą, która chce w ruchu miejskim przejść przez przejście oraz kierowcę, który się zatrzymuje, by jej to umożliwić.

Pobierz plik Spot "Obowiązek każdego kierowcy" (format mp4 - rozmiar 16.57 MB)

 

(kn/tm)

Powrót na górę strony