Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 25.10.2021

Kolejne uderzenie bydgoskich policjantów w narkotykowy biznes. Funkcjonariusze z wydziału narkotykowego przejęli ponad 41 kg marihuany i zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymali na gorącym uczynku 32 i 30-latka. Dwaj mieszkańcy Bydgoszczy usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu pracowali nad dwoma mieszkańcami miasta, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym. Żmudna i wnikliwa praca policjantów pozwoliła im na wytropienie miejsca, w którym mogli przechowywać narkotyki. Trop doprowadził ich do jednej z miejscowości w powiecie żnińskim. Dokładnie do jednego z domów w gminie Łabiszyn.

W miniony czwartek, 21.10.2021 r., funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Tam, zauważyli jak osoby przebywające w budynku zaczęły nerwowo wyglądać przez okna. Policjanci dynamicznie wkroczyli do domu. Wewnątrz budynku było dwóch typowanych mężczyzn. 32 i 30-latek szybko zostali obezwładnieni i zatrzymani. W domu była mocno wyczuwalna woń marihuany. Przeszukanie pomieszczeń wszystko potwierdziło.

Funkcjonariusze ujawnili namioty, skrzynki i worki wypełnione marihuaną. Cześć roślin poddawana była suszeniu. Do tego przygotowana była specjalna wentylacja, system oświetleniowy, grzejniki oraz suszarki. Ponadto, znaleźli też młynek oraz wagę elektroniczną. Wszystko zostało zabezpieczone. Łącznie w domu zabezpieczyli ponad 41 kg marihuany.

To jednak nie był koniec. Policjanci, w sąsiedniej miejscowości, namierzyli też plantację konopi indyjskich, którą „opiekowali” się zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczyli 27 krzewów konopi indyjskich uprawianych w donicach na podmokłym terenie. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu (ponad 1,5 metra). 32 i 30-latek zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Obaj byli już wcześniej notowani między innymi za przestępstwa narkotykowe.

Dalej sprawą zajęli się policjanci ze Żnina. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące uprawy zakazanych konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Następnie podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 32 i 30-latka na najbliższe trzy miesiące. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Na rozwieszonej parcianej suszarce z przegrodami leży susz konopi indyjskich
  • na rozwieszonej parcianej suszarce z przegrodami leży susz konopi indyjskich
  • w czerwonej skrzynce leży susz konopi indyjskich
  • wentylator leży na podłodze, a obok stoi czerwona skrzynka ze suszem konopi indyjskich
  • policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja trzyma zatrzymanego skutego kajdankami
  • dwaj policjanci w żółtych kamizelkach z napisem Policja prowadzą zatrzymanego skutego kajdankami
Powrót na górę strony