Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabili psa młotkiem

Data publikacji 20.05.2008

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w minioną niedzielę zabili psa młotkiem. Sprawcy nie przyznają się do winy. Za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt może im grozić kara do roku pozbawienia wolności.

Policjanci pojechali na ul. Lubartowską po otrzymaniu zgłoszenia, że dwóch mężczyzn zabiło psa. Kobiety, które zgłosiły zdarzenie, opowiedziały funkcjonariuszom, że mężczyźni wynieśli z posesji przy ul. Lubartowskiej psa i weszli z nim do piwnicy. Jeden z nich trzymał w ręce młotek. Po chwili sprawcy wyszli z piwnicy bez psa i wrócili do mieszkania. Jedna z kobiet zajrzała przez okienko do piwnicy i zobaczyła leżącego tam zakrwawionego psa - około 3-miesięczną suczkę, kundelka.

Policjanci we wskazanym miejscu znaleźli psa, który jeszcze dawał oznaki życia. Powiadomiono o zdarzeniu lekarza weterynarii, schronisko dla bezdomnych zwierząt i lubelską Straż dla Zwierząt. Ponieważ suczka nie przeżyła, jej zwłoki zostały przewiezione na sekcję zwłok do Kliniki Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej w Lublinie.

Funkcjonariusze w jednym z mieszkań zastali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 23 lat. Obydwaj nie przyznali się do winy. Twierdzili, że pies został wcześniej potrącony przez samochód i tylko wrzucili do piwnicy jego zwłoki. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Po sekcji zwłok, która potwierdziła, że pies zginął od uderzeń młotkiem, mężczyźni usłyszeli zarzut zabicia zwierzęcia. Po uzgodnieniu z prokuratorem, zostali zwolnieni. Za złamanie przepisów ustawy o ochronie zwierząt grozi im kara do 1 roku pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony