Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagamy, chronimy i … gramy! Wrocławska Orkiestra Policyjna na imprezie charytatywnej

Data publikacji 25.10.2021

Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu miała okazję uczestniczyć w imprezie charytatywnej pod nazwą „Bieg po zdrowie dla Patrycji”. 17-letnia Patrycja od urodzenia cierpi na mukowiscydozę, która uniemożliwia jej funkcjonowanie na poziomie podobnym do rówieśników. Od niedawna bardzo pomagają jej nowe leki, jednak ich miesięczny koszt jest kolosalny. W tym właśnie celu wielu biegaczy zebrało się w miejscowości Szczodre (gmina Długołęka) - by pomagać. Policyjni muzycy również mieli w tym swój udział dbając o oprawę muzyczną tego wydarzenia.

W sobotnie przedpołudnie Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu miała możliwość wesprzeć szczytne przedsięwzięcie. „Bieg po zdrowie dla Patrycji” – pod taką nazwą zorganizowany został bieg charytatywny w miejscowości Szczodre (gmina Długołęka). Muzycy wchodzący w skład Orkiestry Policyjnej mieli przyjemność zadbać o oprawę muzyczną tego wydarzenia. Kiedy uczestnicy zbierali się na miejscu biegu, przygotowywali do niego, czas umilały im utwory prezentowana przez policyjnych muzyków. Repertuar był bardzo różnorodny, każdy mógł znaleźć melodię przyjemną dla swojego ucha.

Udział orkiestry w tym przedsięwzięciu nie był przypadkowy. Okazało się bowiem, że główna bohaterka tego wydarzenia, czyli Patrycja, uwielbia instrumenty dęte. Od lat związana była, wraz ze swoją niestety nie żyjącą już siostrą, z konkretnym instrumentem. Muzyka towarzyszyła im przez długi czas. Siostra Patrycji ukończyła jeden z etapów Szkoły Muzycznej, a swoją pasją i miłością do trąbki zaraziła Patrycję.

Dziewczynka od urodzenia walczy z genetyczną chorobą jaką jest mukowiscydoza. Obecnie objęta jest nierefundowanym leczeniem, które przynosi oczekiwane rezultaty i powoduje, że Patrycja czuje się coraz lepiej, jednak jego koszt jest ogromny. Ratowanie życia 17-latki kosztuje miesięcznie 80 tysięcy złotych! Środki uzyskane podczas imprezy w całości zostaną przekazane na rzecz leczenia dziewczynki.

Wszyscy możemy pomóc! Każda złotówka będzie cenna i przyczyni się do ratowania życia Patrycji. Zachęcamy do odwiedzenia strony „SIEPOMAGA” , gdzie przeczytać można więcej na temat Patrycji i przekazać pieniądze na jej leczenie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 47.72 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.44 KB
    Transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony