Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okup za skuter

Data publikacji 20.05.2008

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Zgierza podejrzewanych o kradzież motoroweru i żądanie okupu za jego zwrot. Sprawcy grozili, że w przypadku nie przekazania im tysiąca złotych, pojazd zostanie zdemontowany i sprzedany na części.

Z jednej z posesji sprawcy skradli motorower wartości 1,5 tys. złotych. Właścicielka zgłosiła ten fakt policji. Kilka dni później z jej nastoletnim synem skontaktowało się dwóch nieznanych mu mężczyzn. Oświadczyli, że jeśli chce odzyskać skuter musi do wyznaczonego terminu zapłacić tysiąc złotych. Pozostawili swój numer telefonu komórkowego. Sugerowali, że jeśli nie zapłaci pojazd zostanie zdemontowany i sprzedany na części. Grozili także w przypadku niespełnienia ich żądań spaleniem domu.

W związku z takim przebiegiem wydarzeń policjanci z sekcji kryminalnej włączyli się w dalsze negocjacje z podejrzewanymi. Podczas przekazywania części okupu funkcjonariusze zatrzymali zgierzanina i dwóch jego wspólników, którzy oczekiwali w zaparkowanym w pobliżu bwm. Cała trójka to mieszkańcy Zgierza w wieku 40, 41 i 52 lat. W chwili zatrzymania dwaj młodsi byli pijani. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Trafili do policyjnego aresztu. Skradziony skuter wrócił do właściciela.
Powrót na górę strony