Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli prawie 6 kg narkotyków, a zatrzymany 29-latek trafił do aresztu

Data publikacji 26.10.2021

Otwoccy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli mefedron i marihuanę. Lokal pełnił rolę magazynu służącego do przechowywania środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Otwocku zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego otwockiej komendy, prowadząc działania wymierzone przeciwko przestępczości narkotykowej, ustalili, że na terenie Józefowa funkcjonuje „magazyn” narkotyków rozprowadzanych na terenie powiatu otwockiego. Po przeprowadzeniu szeregu czynności z wykorzystaniem zaawansowanych metod pracy operacyjnej zlokalizowali posesję, która służyła do przechowywania dużych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

W zeszły czwartek funkcjonariusze weszli do wytypowanego przez nich budynku. Dokładne przeszukanie każdego z pomieszczeń potwierdziło ich wcześniejsze ustalenia. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyków, gotówkę w kwocie 690 złotych, ponad 5 kilogramów mefedronu i prawie kilogram marihuany.

Kolejne czynności doprowadziły do ustalenia magazyniera. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Józefowa. Trafił do celi w komendzie.  

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu 29-latka na trzy miesiące.

Posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za posiadanie ich w znacznej ilości może grozić nawet do 10 lat więzienia.

(KSP / mw)

  • kule zabezpieczonego zielonego suszu zawinięte w foliowe brunatne folie
  • pod ścianą ułożone kilka worków z żółtym proszkiem i kilka brunatnych kul, z przodu folia aluminiowa, gotówka i dwa telefony komórkowe
  • worki z żółtym proszkiem i kilka brunatnych kul, z przodu folia aluminiowa, gotówka i dwa telefony komórkowe
Powrót na górę strony