Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradły wózek inwalidzki

Data publikacji 20.05.2008

Policjanci z posterunku w Mielnie zatrzymali dwie dziewczyny w wieku 16 i 17 lat, które ukradły wózek inwalidzki. Podczas przeszukania znaleziono przy nich również skradzioną odzież o wartości 260 zł. Starszej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a o losach młodszej zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci z Mielna zostali poinformowani przez przechodnia, że dwie młode dziewczyny ukradły właśnie wózek inwalidzki. Zabrały go sprzed wejścia na plażę, na której bawiło się niepełnosprawne dziecko. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, lecz zastali tam jedynie porzucony wózek. Po chwili zatrzymali również sprawczynie kradzieży.

Dwie koleżanki, 17-letnia Marta Z. i 16-letnia Monika M., zostały osadzone - starsza w policyjnym areszcie, a młodsza w izbie dziecka. Podczas przeszukania dziewczyn policjanci znaleźli przy nich nową parę spodni i dwie bluzki. Okazało się, że tego samego dnia ukradły je z pobliskiego sklepu. Właściciel wycenił rzeczy na 260 złotych. Zarówno ubrania, jak i wózek inwalidzki wart 2 500 złotych, zostały zwrócone pokrzywdzonym.

Obie dziewczyny były już wcześniej notowane. Starsza odpowiadała za kradzieże, a młodsza często uciekała z domu. Teraz siedemnastolatka stanie ponownie przed sądem, grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą Moniki M. zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Powrót na górę strony