Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mistrzowie w drodze” – briefing na Bemowie

"Mistrzowska jazda" to program, którego celem jest wspieranie młodych kierowców, aby od początku mieli świadomość odpowiedzialności jaka na nich spoczywa oraz rozszerzone umiejętności prowadzenia pojazdu. Jego organizatorem jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Grupa Lotos. Patronat nad programem objęli Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendant Główny Policji, Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

Od początku trwania programu "Mistrzowie w drodze" (I edycja miała miejsce w 2020 r.) prowadzona jest kampania edukacyjna dającą możliwość pogłębiania wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

Głównym filarem kampanii „Mistrzowie w drodze” są praktyczne szkolenia z doskonalenia techniki jazdy. 25 października 2021 r. na lotnisku Bemowo odbyła się ich kolejna edycja. Uczestnicy mieli do dyspozycji doświadczonego instruktora techniki jazdy, który udzielał im cennych wskazówek. 

Szkolenie obejmowało podstawowe, ale jakże istotne zagadnienia, tj. pozycja za kierownicą, przygotowanie do jazdy, martwe pola w pojeździe, ćwiczenie efektywnej pracy rąk na kole kierownicy przy pokonywaniu slalomów, poznawanie granic możliwości pojazdu i kierowcy na płycie poślizgowej, było także hamowanie awaryjne na prostej i na łuku, czy porównanie drogi hamowania przy różnych prędkościach.

Więcej informacji o działaniach Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dostępne jest na stronie internetowej https://www.brd.org.pl/

Przy okazji wydarzenia odbył się briefing, w którym uczestniczyli partnerzy przedsięwzięcia. Policyjną formację reprezentowali m.in. Zastępca Dyrektora Biura Ruchu Drogowego KGP – mł. insp. Robert Koźlak oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KSP mł. insp. Dariusz Ejsmont. 

 

 

BRD KGP

foto: Jacek Herok BKS KGP, GP ZP KSP 

Powrót na górę strony