Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod latarnią najciemniej

Data publikacji 20.05.2008

Pasażera i kierowcę skody zatrzymali bielańscy policjanci. Młodzi ludzie zaparkowali auto przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Cieszkowskiego, pod latarnią i tam zażywali narkotyki. Całe zdarzenie nagrał miejski monitoring, który był…tuż obok oświetlającej ich latarni. 27-letni Tomasz M. odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, posiadanie i udzielanie środków odurzających. 24-letni Jarosław C. poszukiwany był do ustalenia miejsca pobytu.

Tuż po północy pracownik z żoliborskiego monitoringu zauważył skodę zaparkowaną przy skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Cieszkowskiego, tuż pod latarnią i… kamerą monitoringu. W samochodzie siedział kierowca i pasażer. Operator kamer postanowił dalej obserwować, co się stanie. Nagle jeden z mężczyzn wyjął ze schowka w samochodzie płytę kompaktową. Drugi w tym czasie wyjął torebkę z proszkiem i rozsypał go na płytę. Wszyscy po kolei najpierw zażyli narkotyki, z powrotem schowali płytę do schowka, a następnie odjechali z miejsca. Pracownik monitoringu natychmiast powiadomił o całym zdarzeniu dyżurnego komendy. Ten na miejsce wysłał patrol wywiadowców.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce, Jadąc zauważyli interesujący ich pojazd, postanowili więc go śledzić. Kilka przecznic dalej pojazd zatrzymał się i do samochodu wsiedli kolejni pasażerowie. Kierowca odjechał z miejsca, ale kilka metrów dalej został zatrzymany przez wywiadowców.

Policjanci zatrzymali 27-letniego kierowcę skody, Tomasza M. i jednego z pasażerów 24-letniego Jarosława C. 24-letni pasażer był poszukiwany przez sąd rejonowy na Mokotowie, do ustalenia miejsca pobytu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli u Tomasza M. torebkę z zawartością amfetaminy. Ponadto został on przebadany na zawartość substancji odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że kierowca kierował pojazdem będąc pod wpływem amfetaminy. 27-latek odpowie za posiadanie, udzielanie i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.
Powrót na górę strony