Katowice: Sportowe sukcesy śląskich policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Sportowe sukcesy śląskich policjantów

Reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie wzięła udział w Międzynarodowym Turniej Drużyn Policyjnych w piłce nożnej halowej. Zawody rozgrywane były w miejscowości Lommel w Belgii. W turnieju uczestniczyły 64 zespoły niemal z całego świata. Najbardziej egzotyczną drużyną byli czarnoskórzy policjanci z Bermudów.

Duży sukces odniosła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie wywalczając II miejsce. W fazie eliminacyjnej nasza drużyna, kierowana przez nadkom. Zbigniewa Stadlera, rozegrała siedem zwycięskich spotkań zajmując tym samym I miejsce w swojej grupie.

Kolejny etap tych rozgrywek odbywał się systemem pucharowym, gdzie przegrywający odpadał z turnieju. Dzięki znakomitej grze policjanci z Jaworzna w czterech kolejnych meczach okazali się zwycięzcami dzięki i weszli do finału. Przeciwnikiem była drużyna rosyjskich policjantów z ST. PETRSBURGA, która w poprzednich trzech edycjach wygrywała ten turniej. W tym finale pomimo bardzo dobrej gry nasi zawodnicy ulegli Rosjanom, zajmując drugie miejsce.

26 listopada br. reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie uczestniczyła w Międzynarodowym Policyjnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w miejscowości Bilovec w Czechach. W tegorocznej edycji udział wzięło pięć drużyn. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym, w którym drużyna reprezentująca nasz garnizon wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce z kompletem punktów. Najlepszym bramkarzem zawodów został sierż.szt. Mariusz Jankowski. Komendę Powiatową Policji w Mikołowie reprezentowali:

st.asp. Artur Mendera
asp. Rafał Duda
mł.asp.Grzegorz Czech
mł.asp.Tomasz Czylok,
sierż.szt. Mariusz Jankowski,
st.post. Sebastian Pokorski,
post. Damian Kokoszka.

Kierownikiem i opiekunem drużyny był Komendanta KPP Mikołów - młodszy inspektor Krzysztof Sowula.

Powrót na górę strony
Polska Policja