Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu - uratowali go policjanci

Data publikacji 27.10.2021

Szybkie i sprawne działanie kryminalnych z Byczyny przyczyniło się do uratowania życia mężczyźnie, który najprawdopodobniej chciał skoczyć z mostu. 39-latek był w złym stanie psychicznym, a sytuacja wymagała od policjantów podjęcia szybkiej decyzji. Na szczęście nie doszło do tragedii, a mieszkaniec powiatu kluczborskiego trafił pod opiekę specjalistów. Pamiętajmy, że jeśli dzieje się coś złego i wiemy, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwońmy pod numer alarmowy 112 i postarajmy się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.

Kluczborscy policjanci w poniedziałek, 25 października 2021 r., zostali poinformowani o możliwej próbie samobójczej 39-letniego mężczyzny, który wychyla się z wiaduktu kolejowego znajdującego się w Byczynie. Dyżurny na miejsce interwencji skierował policjantów wydziału kryminalnego z miejscowego posterunku Policji.

Policjanci po przybyciu na miejsce zastali mężczyznę, który znajdował się po zewnętrznej stronie barierek mostu. Funkcjonariusze z mężczyzną podjęli rozmowę, w trakcie której mężczyzna deklarował, że czeka na przejeżdżający pociąg, aby skoczyć i odebrać sobie życie.

Z uwagi, iż sytuacja była dynamiczna, jeden z policjantów kontynuował negocjacje, natomiast drugi wykorzystał moment nieuwagi mężczyzny, a następnie złapał go i przeciągnął przez barierkę w bezpieczne miejsce.

39-latek będąc już w bezpiecznym miejscu, został przekazany pod opiekę lekarza.

  • Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc.
  • Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
  • Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy.
  • Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony