Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za uporczywe nękanie nastolatki

Data publikacji 27.10.2021

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonu nękał nastolatkę. Podejrzany koniecznie chciał doprowadzić do osobistego spotkania z pokrzywdzoną i tym samym złamał prokuratorski zakaz zbliżania się do dziewczyny. Sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 29-letniego mieszkańca województwa pomorskiego podejrzanego o uporczywe nękanie nastolatki.

Sprawca najpierw działał za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonu, przez co kontaktował się z młodą dziewczyną z Dolnego Śląska. Następnie przyjechał do Bolesławca, pokonując trasę ponad 400 km, aby spotkać się osobiście z nastolatką, pomimo jej braku zgody.

W związku z nękaniem bolesławiecki prokurator zastosował wobec podejrzanego zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej. Ponieważ mężczyzna nadal dążył do osobistego spotkania się z 18-latką, został zatrzymany. Zarówno policjanci, prokurator jak i sąd byli tego samego zdania, że należy zastosować wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za uporczywe nękanie grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

Film nękanie nastolatki

Opis filmu: na filmie widać doprowadzenie zatrzymanego do sądu przez dwóch nieumundurowanych policjantów

Pobierz plik nękanie nastolatki (format mp4 - rozmiar 11.12 MB)

Powrót na górę strony