Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PoKREWne dusze – part 2

Data publikacji 27.10.2021

W ostatnią sobotę w Szkole Policji w Pile odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi. Opiekunowie samorządu słuchaczy z inicjatywy Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej zorganizowali akcję na rzecz naszego kolegi nadkom. Roberta Baryła – Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku, który pod koniec września został ciężko ranny w wyniku zdarzenia drogowego.

Zbiórka krwi zaczęła się przed godz. 10.00 w auli akademika szkoły. Do akcji zgłosiło się 46 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, ostatecznie krew oddało 37 z nich wzbogacając bank o 16 260 ml krwi. Piętnaścioro z nich zarejestrowało się również jako potencjalny dawca szpiku. Tym razem do współpracy zaproszono Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Każdy z osób oddając cząstkę siebie doskonale zdaje sobie sprawę, że krew ludzka, pomimo dużego postępu medycyny, nie została zastąpiona żadną inną substancją. Krew to symbol życia i bohaterstwa, a jedynym jej źródłem są ludzie zdrowi i wrażliwi. Do takiej grupy zdecydowanie zaliczamy naszych słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, którzy okazali największy dowód policyjnej solidarności.

Wszystkim gorąco dziękujemy!

(SP w Pile)

  • umundurowana policjantka siedzi na fotelu i oddaje krew
  • policjanci - dwóch mężczyzn i kobieta - siedzą na krzesełkach w bezpiecznej odległości od siebie
  • fiolki z krwią
  • ręka policjantki, która siedzi na fotelu i oddaje krew
  • policjant w koszulce polo siedzi na fotelu i trzyma wacik w miejscu, z którego miał pobieraną krew
  • policjant siedzi na fotelu i oddaje krew
Powrót na górę strony