Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uchronili kobietę przed wychłodzeniem

Data publikacji 28.10.2021

Szybka interwencja policjantów uchroniła starszą kobietę przed wychłodzeniem. Seniorka, w nocy przy ujemnej temperaturze znajdowała się w rejonie garaży na ul. Skłodowskiej w Przeworsku. Ubrana była jedynie w piżamę i klapki i był z nią utrudniony kontakt. Po udzieleniu przez policjantów pomocy, 80-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

Dzisiaj, 28.10.2021 r., przed godz. 3.00, podczas patrolowania ul. Skłodowskiej w Przeworsku funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego zauważyli siedzącą w rejonie garaży straszą osobę. Kobieta ubrana była jedynie w piżamę i klapki.

Sytuacja była poważna z uwagi na ujemną temperaturę, co stanowiło zagrożenie dla jej zdrowia i życia. Seniorka była przemarznięta, miała dreszcze, a kontakt z nią był utrudniony. Nie potrafiła również wytłumaczyć jak się znalazła w tym miejscu. Policjanci udzielili 80-letniej mieszańce Przeworska pierwszej pomocy, a następnie seniorka została przekazana zespołowi karetki pogotowia i przewieziona do przeworskiego szpitala.

Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażone są osoby starsze,samotne, bezdomne bądź znajdujące się pod wpływem alkoholu. Nie obawiajmy się reagować w takich sytuacjach. Wybierając numer alarmowy i informując służby, możemy uratować czyjeś życie.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony