Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na stację benzynową, zatrzymał go policjant na wolnym

Data publikacji 28.10.2021

Jastrzębscy policjanci zatrzymali mieszkańca Żor, który zastraszył nożem pracownika jednej ze stacji paliw i ukradł papierosy. Interwencję wobec napastnika podjął policjant prewencji, będąc na wolnym. 23-latek odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, napaść na policjantów oraz posiadanie narkotyków.

W poniedziałek, 25.10.2021 r., po 22.00 do jednej ze stacji paliw w Jastrzębiu-Zdroju wszedł mężczyzna z nożem. Grożąc jego użyciem, zastraszył pracownika i ukradł 10 paczek papierosów. Niedaleko przechodził policjant, który nie był wtedy na służbie. Widząc wybiegającego ze stacji 23-latka, który rzuca na ziemię nóż oraz papierosy, podjął za nim pościg, powiadamiając o sytuacji dyżurnego jastrzębskiej komendy.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, wraz z kolegą obezwładnili i zatrzymali sprawcę napadu. Mieszkaniec Żor cały czas był pobudzony, w trakcie zatrzymania kopał mundurowych. Mężczyzna miał przy sobie prawie 60 gramów substancji psychoaktywnej.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zdecydował o 3-miesięcznym, tymczasowym areszcie dla 23-latka. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony