Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcała się nad trzema psami i chomikiem

Zgromadzony materiał dowodowy przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego z Woli doprowadził do udowodnienia i przedstawienia dwóch zarzutów karnych dotyczących znęcania się nad zwierzętami ich opiekunce w wieku 49-lat. Zwierzęta były zaniedbane i miały niezapewnione podstawowe potrzeby. Za to przestępstwo grozi kara do lat trzech.

Do policjantów z warszawskiej Woli wpłynęło zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Z informacji wynikało, że właścicielka nie zapewniła zwierzętom podstawowych potrzeb, chodziło o trzy psy i chomika. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy.

Wstępne ustalenia potwierdziły, że zwierzęta nie miały zapewnionej opieki weterynaryjnej, utrzymywane były w niewłaściwych warunkach bytowania, nie miały zapewnionej określonej ilości posiłku, psy nie były wyprowadzane za zewnątrz.

W obecności policjantów trzy psy i chomik zostały zabrane przez przedstawicieli fundacji działających na rzecz zwierząt. Właścicielka podczas interwencji wszystkiemu zaprzeczała, tłumaczyła, że o nie dba.  

W wolskiej komendzie 49-latka usłyszała dwa zarzuty karne dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj! Nie bądź obojętny na krzywdę zwierząt.

Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z Policją.

(KSP/ mw)

Powrót na górę strony