Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić policjanta

Data publikacji 20.05.2008

Kierowca z Wielkopolski aby uniknąć mandatu i punktów karnych wrzucił do radiowozu 100 zł. Kilkanaście minut później siedział już zatrzymany w komisariacie i usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Grozi mu teraz od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Policjant pełnił służbę wraz z kolegą ze straży miejskiej. Razem sprawdzali, czy kierowcy stosują się do ograniczenia prędkości na wyznaczonym odcinku drogi krajowej nr 15. Zatrzymali do kontroli drogowej 25–letniego kierowcę citroena berlingo, ponieważ przekroczył on dopuszczalną prędkość o 16 km/h. Zauważyli też, że mężczyzna jedzie bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Kontrola przebiegała normalnie, do czasu kiedy policjant ogłosił kierowcy, że za popełnione wykroczenia nałoży na niego mandat karny w wysokości 200 złotych i obciąży jego konto 4 punktami karnymi. Kiedy funkcjonariusze dokumentowali przebieg kontroli młody mężczyzna podszedł do radiowozu, wrzucił do bocznej kieszeni w drzwiach zwitek banknotów (jak się później okazało 100 złotych).Powiedział również, aby w zamian za to policjant nie wypisywał mandatu i zapomniał o zaistniałej sytuacji.

Zdziwił się, kiedy został poinformowany, że zostaje zatrzymany w związku z wręczeniem łapówki i że oprócz odpowiedzialności za wykroczenia poniesie także odpowiedzialność za przestępstwo. Niedługo po tym przedstawiono mu zarzut wręczenia korzyści majątkowej policjantowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Po przesłuchaniu kierowca został zwolniony do domu. Niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu teraz od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Powrót na górę strony