Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies nagrodzony za odnalezienie zaginionego starszego mężczyzny

Data publikacji 29.10.2021

Wabi się Nador. Kilka tygodni temu odnalazł zaginionego 85-latka. W grudniu ubiegłego roku odnalazł 39-letnią kobietę. Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu oraz Komendant Miejski Policji w Radomiu uhonorowali psa oraz jego przewodnika.

Kilka tygodni temu Nador odnalazł zaginionego 85-latka. Starszy mężczyzna został odnaleziony w zaroślach. Był zziębnięty i wymagał natychmiastowej opieki medycznej. Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu oraz Komisariatu II Policji KMP w Radomiu we współpracy z  przewodnikiem psa patrolowo-tropiącego sprawdzali każdy ślad i sygnał mogący pomóc w odnalezieniu zaginionego. Analizowali wiele godzin nagrań z kamer monitoringu miejskiego oraz z autobusów komunikacji miejskiej. Mł. asp. Sławomir Bąba wraz ze swoim podopiecznym doprowadzili funkcjonariuszy w zarośla na terenie miasta, gdzie leżał zaginiony mężczyzna.

Pies rozpoczął tresurę w 2019 roku w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, a już ma na koncie wiele sukcesów. W grudniu ubiegłego roku odnalazł zaginioną 39-letnią kobietę. W podziękowaniu za służbę na rzecz mazowieckiej Policji, Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec wraz z Komendantem Miejskim Policji w Radomiu insp. Konradem Krakowiakiem ufundowali upominki dla Nadora oraz dla przewodnika psa, mł. asp. Sławomira Bąby.

Praca psów w Policji jest niezwykle ważna i potrzebna, co pokazuje dzisiejsza uroczystość. Człowiek nie zawsze jest w stanie poradzić sobie sam, bez psa. Owczarki niemieckie charakteryzują się tym, że posiadają ponad 200 mln komórek węchowych, dla przykładu człowiek ma ich około 5 mln. Różnica jest ogromna. W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim psom pracującym w garnizonie mazowieckim. Bez nich służba wyglądałaby zupełnie inaczej.

Wydział Prewencji/asp. Edyta Sułkowska

  • Umundurowani policjanci i pies służbowy
  • Umundurowani policjanci i pies służbowy
  • Pies służbowy
Powrót na górę strony