Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny nawet w czasie wolnym od służby

Data publikacji 29.10.2021

Policjant z hajnowskiej drogówki, będąc na wolnym, zauważył nietrzeźwego kierowcę motoroweru, który na jednej z ulic Hajnówki jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec Hajnówki miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj, 28.10.2021 r., przed 16.00, policjant z hajnowskiej drogówki w czasie wolnym, jadąc ulicą Warszawską, zwrócił uwagę na motorowerzystę. Mundurowy w lusterku wstecznym swojego samochodu widział, że kierujący pojazdem mężczyzna jedzie całą szerokością drogi. W pewnym momencie prawie wjechał na krawężnik, a po chwili był już na środku jezdni. Mundurowy podejrzewał, że kierowca motoroweru może być pod wpływem alkoholu. Gdy dojeżdżając do ronda motorowerzysta zwolnił, policjantowi udało się go zatrzymać i uniemożliwić dalszą jazdę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusz od razu poinformował dyżurnego hajnowskiej komendy, który wysłał na miejsce patrol.

Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec Hajnówki miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach wyszło również na jaw, że ma on zakaz kierowania pojazdami za wcześniejszą jazdę po alkoholu. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Białaymstoku / mw)

Powrót na górę strony