Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali samochodowe „dziuple” z częściami wartymi 2 miliony złotych

Data publikacji 02.11.2021

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz bielskiej komendy miejskiej, przeprowadzili wspólne działania ze strażą graniczną. Razem z funkcjonariuszami z placówki w Hrebennem kontrolowali miejsca, mogące mieć związek z przestępczością samochodową - także tą o charakterze transgranicznym. Mundurowi odzyskali warte około 2 milionów złotych części pochodzące ze skradzionych aut.

Wspólne działania prowadzone były na terenie Bielska-Białej. Policjanci i funkcjonariusze straży granicznej zwrócili szczególną uwagę na te miejsca, w których mogły być składowane kradzione części samochodowe. Sprawdzenia te były poprzedzone wieloma ustaleniami, które zaprowadziły mundurowych do tak zwanych „dziupli” samochodowych. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli 264 podzespoły, które pochodziły z samochodów skradzionych na terenie Unii Europejskiej. W głównej mierze wśród odzyskanych części znalazły się silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii. Części te przeznaczone były do sprzedaży, a ich wartość oszacowano na około 2 miliony złotych.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wyjaśniają teraz, w jakich okolicznościach elementy te trafiły do naszego kraju.

Przypominamy, że za handel przedmiotami pochodzącymi z kradzieży grozi 5 lat więzienia. Jednocześnie przestrzegamy przed kupowaniem samochodowych części po „okazyjnych” cenach i z niesprawdzonych źródeł. Paserstwo, również to nieumyślne, podlega odpowiedzialności karnej.

  • Kolorowe zdjęcie przedstawia samochodowe części, które zabezpieczyli funkcjonariusze.
  • Kolorowe zdjęcie przedstawia samochodowe części, które zabezpieczyli funkcjonariusze.
  • Kolorowe zdjęcie przedstawia samochodowe części, które zabezpieczyli funkcjonariusze. Na zdjęciu widoczny policjant oraz funkcjonariusz straży granicznej.
Powrót na górę strony