Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddawanie krwi - Rekord Polski. Certyfikat dla KGP

Data publikacji 02.11.2021

30 września 2021 roku na terenie województwa mazowieckiego odbyła się akcja “Promujemy Krwiodawstwo – Bijemy Rekord Polski!”, w która aktywnie włączyli się również policjanci, w tym funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji. Organizatorem oraz pomysłodawcą wydarzenia było Stowarzyszenie Dać Siebie Innym, na czele z Panem Januszem Bukowskim. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Zdrowia.

pamiątkowy medal z napisem rekord Polski w ilości oddanej krwi 30.09.2021 r. Na środku znajdują się dwa serca czerwone i niebieskie

Krew można było oddać w 12 punktach w miejscowościach: Ciechanów, Garwolin, Mława, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Siedlce, Ostrołęka oraz w pięciu lokalizacjach w Warszawie.

Aby pobić rekord wynik musiał przekroczyć 229,179 litrów, uzyskane w województwie wielkopolskim w 2017 roku. Główny punkt zbiórki krwi usytuowany był na Placu Defilad w Warszawie, gdzie można było oddać krew w trzech autokarach.

W akcję aktywnie włączyli się również policjanci, w tym funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji. W wydarzeniu wzięło udział w sumie 867 osób, z czego 749 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. Ustanowiono nowy Rekord Polski, który wyniósł 327,391 litrów krwi oddanej w ciągu 24 godzin w wielu lokalizacjach.

Certyfikat dla Komendy Głównej Policji od www.biurorekordow.pl za uczestnictwo w wydarzeniu Rekord Polski w kategorii Najwięcej krwi oddanej w ciągu 24 godzin (wiele lokalizacji). Wydarzenie odbyło się 30 września 2021 roku w Warszawie.

Niezależnie od akcji, która już się zakończyła, zachęcamy do oddawania krwi każdego dnia po to, aby dać cząstkę siebie w ramach bezinteresownej pomocy dla innych osób!

(źródło: www.biurorekordow.pl/ mw i mag)

  • troje umundurowanych policjantów stoi przed ambulansem, w którym pobierana jest krew. Funkcjonariusze w dłoniach trzymają medale
  • policjant siedzi na  fotelu i oddaje krew
  • policjant siedzi na  fotelu i oddaje krew
Powrót na górę strony