Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 02.11.2021

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 81-letniej kobiety. Agresor zaatakował również dwie inne osoby i groził pozbawieniem życia. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Mężczyzna został zarzymany na gorącym uczynku. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na Osiedlu Tysiąclecia nietrzeźwy mężczyzna zaatakował osoby, które zwróciły mu uwagę, że głośno się zachowuje. Mężczyzna wtargnął do mieszkania 81-letniej kobiety i dotkliwie pobił, w wyniku czego kobieta straciła przytomność. Jego agresja została skierowana również na dwie inne osoby, a kolejnej groził pozbawieniem życia.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z VII komisariatu, a także służby medyczne. Kobieta została hospitalizowana. Mundurowi zatrzymali 21-latka w mieszkaniu poturbowanej seniorki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna przebywał na przyjęciu u znajomych. Kiedy wyszedł na klatkę schodową zaatakował starszą kobietę, która zwróciła mu uwagę za jego głośne zachowanie. Podejrzany został umieszczony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, naruszenia miru domowego, uszkodzenia ciała i kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony