Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwo matrymonialne w areszcie

Data publikacji 03.11.2021

Policjanci z gliwickiej „trójki” przyjęli zgłoszenie od młodej kobiety, która została oszukana przez poznanego w Internecie człowieka. Nowy znajomy, jak sądziła mężczyzna jej życia, poprosił o ją przysługę - pożyczkę. Był tak wiarygodny, że gliwiczanka bez wahania wzięła kredyt. W tym momencie amant przestał być szarmancki. Stał się szorstki, a następnie nieuchwytny.

Dopiero wtedy 33-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta matrymonialnego i zgłosiła się na komisariat. Policjanci przyjęli zgłoszenie i prowadząc dalsze czynności, mimo zacierania śladów przez mężczyznę, namierzyli go w jednym z mieszkań w Dąbrowie Górniczej. W chwili zatrzymania najbardziej zaskoczona była... żona podejrzanego oraz spora gromadka jego dzieci.

Detektywi z III komisariatu, już na wstępnym etapie dochodzenia uznali, że internetowy amant z pewnością ma na koncie więcej tego typu przestępstw. Podczas przeszukań zebrano dowody potwierdzające tę tezę. Oszukanych tą metodą kobiet może być znacznie więcej.

Na wniosek Policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 30-latka na 3 miesiące. Trwa dochodzenie.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Dwaj policjanci po cywilnemu prowadzą przez parking zatrzymanego i skutego kajdankami mężczyznę
  • Dwaj policjanci po cywilnemu prowadzą przez parking zatrzymanego i skutego kajdankami mężczyznę
  • Policjant prowadzi korytarzem skutego kajdankami mężczyznę
Powrót na górę strony