Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Próbowała oszukać schorowanego mężczyznę przy zakupie mieszkania. Akt oskarżenia trafił do sądu

Data publikacji 03.11.2021

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez żarskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. 40-letnia mieszkanka Żar usłyszała zarzut usiłowania oszustwa przy zakupie mieszkania dla schorowanego mężczyzny. Może jej grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę usiłowania oszustwa prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, kierując akt oskarżenia do sądu. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letnia mieszkanka Żar, która została ustanowiona opiekunem prawnym całkowicie ubezwłasnowolnionego schorowanego mężczyzny, usiłowała dokonać oszustwa przy zakupie dla niego mieszkania.

Jak ustalili śledczy, na przełomie kwietnia i maja 2021 roku w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadziła w błąd co do rzeczywistej ceny zakupu mieszkania kuratora, który został ustanowiony do zarządu majątkiem ubezwłasnowolnionego. Kobieta podała cenę zakupu mieszkania specjalnie ją zawyżając o 45 tysięcy złotych. Nakłaniała także sprzedającą do pozornego podniesienia ceny o wymienioną kwotę, aby zainkasować ją po sfinalizowaniu transakcji. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęła z uwagi na ujawnienie rzeczywistej ceny mieszkania kupującemu, wynoszącej 175 tysięcy złotych.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 40-latce zarzutu usiłowania oszustwa. Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Kobiecie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony