Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawniona nielegalna produkcja papierosów - akcja wałeckich i łódzkich policjantów

Data publikacji 04.11.2021

Policjanci z Wałcza wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali 63-latka, który w wynajmowanych obiektach gospodarczych prowadził nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 450 tys. sztuk wyrobów tytoniowych i blisko półtorej tony suszu tytoniowego. Szkody powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku przechowywania wyrobów tytoniowych wynoszą około 1 mln 300 tys. złotych.

Na teren posesji funkcjonariusze weszli w godzinach popołudniowych. Wewnątrz pomieszczeń ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. Na miejscu zabezpieczyli maszyny do robienia papierosów, osprzęt, agregat prądotwórczy. Ponadto funkcjonariusze ujawnili oraz zabezpieczyli wyroby tytoniowe w ilości 459.700 sztuk i blisko 1,5 tony suszu tytoniowego.

Wałeccy policjanci prowadzą teraz postępowanie pod nadzorem prokuratora o przestępstwo karno-skarbowe. Zatrzymany to 63-letni właściciel posesji, który jak wynika z ustaleń mundurowych, wynajmował obiekty gospodarcze, w których policjanci ujawnili nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych.
Wobec zatrzymanego, któremu przedstawiono zarzut, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.

Szkody powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku przechowywania wyrobów tytoniowych, których ilość wskazywałaby na zamiar wprowadzenia ich do obrotu wyniosły blisko 1.300.000 zł.

Za popełniony czyn grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony