Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant otoczył opieką podopiecznych domu dziecka

Data publikacji 04.11.2021

Policjanci z Wydziału Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Romana Rabsztyna otoczyli stałym wsparciem i opieką sąsiadujący z komendą dom dziecka. Szef śląskich mundurowych chce, aby wsparcie tej placówki ze strony policjantów nie było jednorazowe, tylko polegało na stałej współpracy. Już teraz stróże prawa stworzyli wyjątkowy kalendarz z datami spotkań z najmłodszymi na kolejny rok. Dzięki niemu maluchy zawsze będą wiedzieć, kiedy odwiedzą ich „sąsiedzi” w mundurach.

To początek pomocy i wsparcia, w które osobiście zaangażował się szef śląskich policjantów generał Roman Rabsztyn, deklarując cykliczne spotkania z dziećmi. „Potencjałem każdego dziecka jest ufność, którą policjanci pielęgnują, dbając o ich bezpieczeństwo każdego dnia” te słowa nadinspektora Romana Rabsztyna przyświecają mundurowym, którzy chętnie i z wielką radością zaangażowali się w projekt i współpracę z podopiecznymi Domu Dziecka. To nowa inicjatywa śląskich policjantów, którzy chcą pomóc kadrze opiekującej się maluchami i zaangażować najmłodszych w wiele ciekawych wydarzeń, aby na ich twarzach pojawił się uśmiech i radość.

Przedsięwzięcie poprzedziło spotkanie mundurowych z Panią koordynator placówki, gdzie wspólnie określono bieżące potrzeby Domu Dziecka. Komendant przedstawił wiele ciekawych inicjatyw, które będą realizowane jeszcze w tym roku oraz ustalił z placówką plan wizyt, które odbędą się w przyszłym roku. W związku z inicjatywą został opracowany specjalny kalendarz z zaplanowanymi wizytami mundurowych, na który dzieci mogą spoglądać, by wiedzieć, kiedy odwiedzą ich stróże prawa.

Tuż przed świętami policjanci na czele z Komendantem Rabsztynem będą wspólnie z dziećmi kolędować przy muzyce na żywo Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie ubieranie choinki oraz wręczanie prezentów świątecznych, razem z maskotką Ślaskiej Policji-psem Sznupkiem.

Tymczasem śląscy policjanci odbyli już pierwsze z cyklu, wyjątkowe spotkanie z podopiecznymi placówki. Efekty wspólnej twórczej pracy poznacie Państwo już wkrótce...

Kalendarz policyjny na 2022 rok. Na zdjęciach policjantka a poniżej policyjny pies maskotka Sznupek ora kreskówkowe sylwetki trójki dzieci.

Powrót na górę strony