Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wkręć się, zbieraj zakrętki z policjantami – razem zebraliśmy 4 tony

Data publikacji 05.11.2021

Pomysłodawcą akcji jest dzielnicowy młodszy aspirant Rajmund Steć z bielańskiej Komendy. Funkcjonariusz kilka lat temu w zbieranie zakrętek zaangażował innych policjantów, mieszkańców Bielan, społeczność szkolną i przedszkolną. Do akcji włączyły się również firmy i inne instytucje. W ostatnich dniach do punktu skupu zostały przekazane 4 tony zakrętek. Pieniądze ze sprzedaży zasilą konto Igora i Klary.

W ostatnich dniach przekazaliśmy ponad 4 tony nakrętek dla potrzebujących mieszkańców Bielan. Pieniądze ze sprzedaży plastikowych korków trafią do Igora Kaczyńskiego, który kilka lat temu zapadł w śpiączkę oraz Klary Kolenkiewicz cierpiącej na rzadką chorobę genetyczną.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna zakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Zakrętki są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a tam przerabiane na granulat, z którego produkuje się na przykład plastikowe wiadra czy narzędzia.

Na ręce dzielnicowego mł. asp. Rajmunda Stecia wpłynęły podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy zaangażowanych w akcję zbierania zakrętek.

W akcję zaangażować się mogą wszyscy. W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa V przy ulicy Żeromskiego 7, budynku Wydziału Prewencji przy ulicy Broniewskiego 58 i w żoliborskim Komisariacie  znajdują się plastikowe pojemniki, do których można wrzucać zebrane zakrętki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Bielan i Żoliborza do włączenia się w akcję policjantów.

(KSP/sc)

  • tabliczka z podziękowaniem
  • tabliczka z podziękowaniem
  • worki z zebranymi korkami
Powrót na górę strony