Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania młodej kobiety zakończone sukcesem

Data publikacji 05.11.2021

W środę funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach poszukiwali młodej mieszkanki tej miejscowości, której życie mogło być zagrożone. Przeprowadzone przez mundurowych działania doprowadziły do odnalezienia kobiety po kilku godzinach w zaroślach. Osłabiona boguszowianka została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i trafiła do szpitala pod pod opieką lekarzy.

Z relacji najbliższych wynikało, że 26-latka w środę 04.11.2021 r. około godziny 11:30 wyszła z domu połykając wcześniej sporą ilość tabletek uspokajających oraz zapijając alkoholem. W takiej sytuacji istniało podejrzenie, iż może targnąć się na swoje życie. Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego boguszowscy funkcjonariusze będący w służbie sprawdzali sygnały i informacje o możliwym miejscu pobytu zaginionej kobiety na terenie tej miejscowości oraz Wałbrzycha. Mundurowi wiedzieli, że ważna i cenna jest każda minuta działań.

Policjanci wytypowali również pobliskie tereny zielone oraz nieużytkowane w najbliższej okolicy, gdzie mogła udać się 26-latka. Dzięki zorganizowanej akcji poszukiwawczej ostatecznie po godzinie 15:00 funkcjonariusze w trakcie przeczesywania zarośli przy nieutwardzonej drodze polnej przy ul. Poniatowskiego odnaleźli leżącą tam 26-latkę. Kobieta wyglądała na odurzoną, dlatego mundurowi udzielili jej pomocy przedmedycznej i dalej nadzorowali czynności życiowe, a także wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Dzięki pełnemu poświęcenia zaangażowaniu policjantów mieszkanka Boguszowa-Gorc ostatecznie trafiła do szpitala pod opiekę specjalistów.

(KWP we Wrocławiu/sc)

Powrót na górę strony