Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomagają małej Martynce

Data publikacji 05.11.2021

Jej wakacyjny wyjazd nad morze przerodził się w koszmar. W wypadku drogowym Martynka straciła tatę - policjanta, a sama odniosła poważne obrażenia. Teraz dziewczynka przechodzi kolejne operacje i bolesną rehabilitację. Namysłowscy policjanci nie zostawili jej samej. Stworzyli challenge niosący pomoc i nadzieję na lepsze jutro.

Martynka w wypadku drogowym straciła tatę - policjanta, a sama odniosła poważne obrażenia. W lipcu podczas wakacyjnego wyjazdu samochód, w którym jechała miał wypadek. W wyniku zdarzenia 3-latka odniosła bardzo poważne obrażenia głowy, szyi i kręgosłupa.

Jest już po kilku operacjach ratujących życie. Przed nią kolejne zabiegi i długie lata rehabilitacji. Obecnie przebywa w klinice we Wrocławiu, gdzie pod okiem specjalistów przechodzi rehabilitację, aby wrócić do pełnej sprawności.

Namysłowscy policjanci stworzyli challenge, aby pomóc małej Martynce i jej mamie w ich walce o powrót do normalności. Cel inicjatywy jest prosty – zebrać fundusze potrzebne na kolejne operacje i dalszą rehabilitację Martynki. W ramach challenge’u namysłowscy mundurowi nominowali funkcjonariuszy z jednostek, gdzie służył śp. Bartek - tato Martynki. Są to: Oddziały Prewencji Policji w Poznaniu i Komendy Powiatowe Policji w Oleśnie,  Kluczborku i Oleśnicy.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy pomocy dla Martynki. Została zorganizowana specjalna zbiórka pieniędzy, aby zebrać fundusze na kolejne operacje i rehabilitację w wyspecjalizowanych ośrodkach. Pieniądze można wpłacać na konto zbiórki: Rehabilitacja i dalsze leczenie Martynki | zrzutka.pl.

Pokażmy Martynce, że nie została sama!

Tragiczną historię Martynki opisywały bardzo obszernie krajowe media, kiedy to za sprawą cudu, udało się uratować życie dziecka, które uległo wypadkowi. Więcej o walce Martynki o powrót do zdrowia w artykule: Lekarze z Gdańska uratowali 3-letnią Martynkę z Namysłowa, która miała... oderwaną głowę. CUD w Centrum Urazowym dla Dzieci w „Koperniku”

(KWP w Opolu / kp)

 

  • Chora dziewczynka w bandażach leży na łóżku
  • Policjanci w mundurach robią pompki na placu apelowym
  • Uśmiechnięta dziewczynka pozuje w towarzystwie pluszaków
Powrót na górę strony