Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj nielegalni imigranci na A4

Data publikacji 05.11.2021

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w trakcie patrolu autostrady A-4, zatrzymali dwóch młodych obywateli Afganistanu, którzy bezprawnie przebywali na terenie Rzeczypospolitej Polski i próbowali dostać się na teren Niemiec. Mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Straży Graniczn

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy, w trakcie patrolu odcinka A4, otrzymali informację od dyżurnego, iż autostradą idzie dwóch mężczyzn. W związku z powyższym funkcjonariusze udali się w skazany rejon, gdzie tuż przed węzłem Szymanowice, zauważyli idących w kierunku granicy dwóch mężczyzn, którzy zatrzymywali pojazdy. W związku z tym policjanci podjęli interwencję, w trakcie której okazało się, iż piesi są imigrantami z krajów Bliskiego Wschodu i przebywają nielegalnie na terenie Polski.

Mundurowi ustalili również, że na teren naszego kraju zostali przywiezieni z Serbii przez nieznanego kierowcę — obywatela Turcji, który następnie wysadził ich w okolicach autostrady A4. Mężczyźni, chcąc dostać się na teren Niemiec, postanowili poszukać innego środka transportu. Następnie idąc w kierunku granicy niemieckiej, zatrzymywali pojazdy, licząc na okazję podwiezienia.

Po wykonanych czynnościach policjanci przekazali obu mężczyzn funkcjonariuszom Straży Granicznej.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony