Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Magazyn pełen darów dla dzieci z warszawskiego szpitala

Data publikacji 05.11.2021

To już ostatnie dni zbiórki darów dla Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Do akcji, którą zapoczątkowali policjanci z Wydziału Sztab Policji KMP w Radomiu włączyły się kolejne jednostki Policji garnizonu mazowieckiego oraz inne służby mundurowe. Do dzieci trafi między innymi specjalistyczna pościel, zabawki czy też artykuły plastyczne. Poprzednia zbiórka przeprowadzona została w kwietniu.

Na co dzień współpracują na różnych płaszczyznach. W wielu miejscach można zobaczyć wspólne patrole złożone z policjantów i strażników granicznych, czy też funkcjonariuszy KAS. Teraz kolejny raz pomagają jednemu z warszawskich szpitali. Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu wraz z Wydziałem Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu już drugi raz w tym roku prowadzą zbiórkę darów dla chorych dzieci. Jak poprzednio, na apel policjantów odpowiedzieli jako pierwsi związkowcy z Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale SG.

W akcję włączyli się też policjanci i pracownicy komend powiatowych z Wyszkowa, Szydłowca, Żuromina, którzy przeprowadzili zbiórkę w swoich komendach, a także pracownice Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP zs. w Radomiu. Wczoraj całego busa darów przekazali policjanci z komendy w Zwoleniu. W ich zbiórkę zaangażowali się policjanci z  Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Zwoleniu -  mł. asp. Katarzyna Cieślik oraz st. asp. Stanisław Sochaj. Mundurowi do współpracy zaprosili uczniów i nauczycieli ze szkół z powiatu zwoleńskiego. Do akcji włączyli się również uczniowie i nauczyciele z PSP w Opatkowicach w powiecie puławskim. Razem zebrali kilkanaście kartonów zabawek, maskotek oraz artykułów plastycznych.

Swoją „cegiełkę” do akcji dołożyli już przedstawiciele American Corner w Radomiu czyli placówki  informacyjnej Departamentu Stanu USA, Centrum Handlowego E.Leclerc w Radomiu, strażacy z Komendy Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie oraz pracownicy i funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Warszawie. Dzięki współpracy druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu z właścicielami radomskiej firmy Koma, do dzieci trafią komplety specjalistycznej pościeli szpitalnej.

Przekazane dary będą między innymi wykorzystane w prowadzonym przez Warszawskiego Szpitala dla Dzieci ośrodku środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.

Autor: Justyna Jaśkiewicz/sierż. szt. Katarzyna Słyk/RJ

  • Umundurowany policjant niosący pudełko
  • Maskotka policyjna stojąca na pudełku z grami
  • Trzy kobiety trzymające w rękach książki
  • Umundurowany policjant stojący obok osoby cywilnej
  • Dwoje policjantów stojący obok pudełek
  • Umundurowani policjanci oraz osoba cywilna trzymający książki w rękach
  • Dwie osoby stojące przy pudełkach
  • Umundurowany policjant stojący obok osób cywilnych
  • Umundurowany policjant stojący obok osoby cywilnej
Powrót na górę strony